HOMEOPATIA

„Homeopatia lieči väčšie percento prípadov než akákoľvek iná liečebná metóda a navyše je bez pochýb bezpečnejšia, ekonomickejšia a najkompletnejšia medicínska veda.“
Mahátma Gándhí

Lekáreň Vicky Wall
Čo je homeopatia
Homeopatia je celostná (holistická) a podporná liečebná metóda, ktorá na rozdiel od klasickej medicíny neberie do úvahy len fyzické symptómy, ale rovnako veľký dôraz kladie aj na náš aktuálny psychický stav, ktorý je často kľúčovým faktorom pri výbere správneho homeopatického lieku. Zakladateľovi homeopatie, nemeckému lekárovi Samuelovi Hahnemannovi, sa podarilo na prelome 18. a 19. storočia nájsť taký spôsob liečby a prípravy liekov v minimálnej funkčnej dávke, ktorý vie prinavrátiť zdravie jemne a trvale.
virtusia-homeopatia-1

Základné princípy

Základným princípom homeopatie je liečenie podobného podobným ,,Similia Similibus Curantur “, čo znamená, že ak daný liek v koncentrovanej forme vyvolá u zdravého človeka určité fyzické príznaky, riedením tohto lieku vieme pacienta s rovnakými príznakmi vyliečiť.
Ako najjednoduchší príklad môžeme uviesť schopnosť homeopatického lieku z cibule Allium cepa liečiť infekčnú alebo alergickú nádchu sprevádzanú príznakmi ako je slzenie a dráždivý výtok z nosa, teda príznaky, ktoré u nás cibuľa pri krájaní vyvoláva.
Práve veľmi špecifický postup prípravy homeopatických liekov, tzv. potenciácia, ktorého základným princípom je viacnásobné riedenie matičnej tinktúry a jej dynamizácia, je zdrojom pochybností o tom, ako môže takýto liek účinkovať. Vysvetliť to môžeme tak, že v homeopatickom lieku dochádza týmto spôsobom prípravy k vytvoreniu informácie, ktorá dokáže stimulovať prirodzené liečivé mechanizmy a podporiť vitalitu nášho organizmu. Popisy homeopatických liekov sú veľmi komplexné – obsahujú fyzické problémy, orgánové systémy, ku ktorým sa vzťahujú (napr. nervový systém, pohlavné orgány a pod.), psychický obraz zahrňujúci stavy mysle a emócie a modality, teda faktory zhoršujúce zdravotný stav alebo naopak uľavujúce.
Stiahnite si Akútnu homeopatickú lekárničku

Homeopatická lekárnička so všetkými základnými liekmi

Homepatické lieky v našej lekárni
Homeopatiká sú informačné lieky minerálneho, rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktoré sa predpisujú na základe podobnosti zdravotného stavu a účinku a povahy pôvodnej suroviny, z ktorej boli vyrobené. Nie je to len cukor alebo zriedený alkohol s placebo efektom. Príprava jednotlivých riedení, tzv. potencií homeopatických liekov, spočíva vo veľmi dôslednom a precíznom postupe, ktorý je presne popísaný v homeopatických liekopisoch. Homeopatické tinktúry preto objednávame od overených výrobcov z Veľkej Británie a z týchto tinktúr následne finalizujeme homeopatické lieky. Vedieme elaboračnú knihu, v ktorej evidujeme prípravu každého jedného homeopatického lieku.
Okrem jednozložkových homeopatických liekov pripravujeme v našej lekárni aj homeopatické lieky s komplexom viacerých homeopatík, ktoré sú vhodné pre akútne riešenie ťažkostí, akými sú napríklad migrenózne bolesti hlavy, tráviacie ťažkosti a nevoľnosť, suchý a záchvatovitý kašeľ, chrípka, urologické ťažkosti a kolikové bolesti u bábätiek. Na lokálnu liečbu kožných problémov vyrábame magistraliter homeopatické maste.
Radi vám u nás v Lekárni Vicky Wall poradíme ako použiť homeopatiu pri bežných akútnych stavoch. Všetky naše magistry majú ukončené niekoľkoročné štúdium homeopatie. Homeopatia sa nijako nevylučuje s lekárskou starostlivosťou, ba naopak sa považuje za komplementárnu (doplnkovú) liečbu. Homeopatiká možno užívať popri bežných liekoch a doplnkoch výživy.

Kurzy

Chcete sa vzdelávať v oblasti homeopatie? Ponúkame vám kurz akútnej homeopatie. Môžete ho absolvovať kedykoľvek z pohodlia domova formou videonahrávok. Je určený pre každého, kto chce používať akútne homeopatické lieky na akútne stavy efektívne, so želaným výsledkom.

Homeopatia v praxi

Spätná väzba od pacientov, s ktorou sa stretávame v lekárni, nás často utvrdzuje v tom, že aj napriek veľkej kritike, má homeopatia nenahraditeľné miesto v podpornej liečbe a samoliečbe. V lekárni za tárou vám vždy radi poradíme, aký homeopatický liek môžete použiť na podpornú samoliečbu v prípade akútnych zdravotných ťažkostí. Ohľadom chronických a komplikovanejších stavov odporúčame sa objednať na konzultáciu s homeopatom. Homeopatia sa študuje roky až celoživotne. Je dobré si pozrieť základné informácie o vybranom homeopatovi, napríklad, ako dlho sa homeopatii venuje, prípadne získať referencie. Je potrebné zdôrazniť, že homeopatia nenahrádza zdravotnú starostlivosť a bežne používané postupy, avšak môže podporiť liečivý proces a skrátiť dobu uzdravovania.

Zdravotná konzultácia

Homeopatia patrí medzi celostné metódy samoliečenia a doplnkovú liečebnú metódu. Konzultácia je vhodná na riešenie chronických problémov alebo komplikovanejších zdravotných stavov. To si vyžaduje viac času a dôverný priestor. Preto ponúkame u nás v lekárni aj možnosť osobnej hodinovej konzultácie zdravotného stavu, pri ktorej využívame klasickú homeopatiu ako jednu z metód.

Kompletnú ponuku homeopatických produktov nájdete v e-shope Lekárne Vicky Wall
Máte otázky?
Kontaktujte nás
Poradenstvo
icon-phone

02 44 63 10 87
Po – Pia: 9:00 – 18:00

Objednávky
icon-phone

0907 806 804

Lekáreň Vicky Wall

Red Angel s.r.o.
Riazanská 59, 831 03 Bratislava
IČO: 47 321 211
IČ DPH: SK2023821690
IBAN: SK53 0200 0000 0031 9052 4254