BYLINNÉ PRÍPRAVKY

Vo všetkých veciach prírody existuje niečo nádherné.

Aristoteles

Herb-logo
Prečo si vybrať bylinné prípravky Herb
Rad bylinných prípravkov Herb s láskou vyrábajú naši farmaceuti. Vznikol z obľúbených lekárenských receptov. Prednosťou sú kvalitné suroviny a chemická čistota bez chemických konzervantov. Preferujeme bio kvalitu a bylinky vypestované na Slovensku. Veríme, že koža má veľkú absorpčnú schopnosť, látky sa cez ňu dostávajú až do krvného riečiska. Preto by sme si nemali na ňu dávať nič, čo by sme nechceli zjesť.
Stiahnite si leták

Zistite viac o bylinných prípravkoch Herb, ako fungujú a na čo sú dobré

KONOPNÉ PRÍPRAVKY

Vďaka dlho očakávanej zmene legislatívy môžeme opäť využívať liečivé účinky výnimočnej tradičnej slovenskej byliny - konopy.
Konopu siatu pestujeme v ekologickom poľnohospodárstve na myjavských kopaniciach ako zelené hnojenie prastarej obilniny dvojzrnky. Z konopy pripravujeme konopné prípravky – konopnú masť a konopnú emulziu, ktoré veľmi rýchlo uvoľňujú svalstvo, uľavujú od bolesti a podporujú regeneráciu tkaniva pri zápaloch kože, kĺbov, krížov, chrbtice a nervov. Odporúčame ich na ošetrovanie a regeneráciu pri chronických zápaloch, pri ťažších formách zápalov kože, ekzému, psoriázy, akné a aj po veľmi bolestivom spálení hlbších vrstiev kože na slnku.
Konopný extrakt zo starostlivo vybraných častí konopy je zahustený a obsahuje celé spektrum účinných kanabinoidov, vrátane CBD a CBG. Účinné látky z extraktu konopy sa veľmi dobre vstrebávajú cez pokožku a pri takomto podávaní sú úplne bezpečné. Prídavky Cannabis v potencii D3 a krízovej esencie podľa Dr. Bacha podporujú regeneračné účinky samotnej konopy. Prírodná vôňa levandule a rozmarínu vytvára s konopou veľmi príjemný súzvuk a navyše podporuje jej protizápalové, reneneračné a upokojujúce účinky.
Konopná emulzia je vynikajúca na masáž a uvoľnenie celého tela. Použitím na väčšiu plochu pokožky sa zvýši množstvo účinných látok vstrebávaných cez kožu do krvného riečiska a tak môžete pocítiť nielen celkové uvoľnenie a upokojenie, ale aj zlepšenie nálady pri stavoch úzkosti a depresie.
Ilustracia konoa

NECHTÍKOVÉ PRÍPRAVKY

Nechtík lekársky je naša tradičná liečivá bylinka s protizápalovými, antimikrobiálnymi, antimykotickými účinkami a schopnosťou vyčistiť a zaceliť rany. Účinne pôsobí tiež na alergické prejavy na koži.
Vybrali sme najkvalitnejšiu odrodu nechtíka pre farmaceutické účely a zasiali na našom políčku. Kvety zbierame ručne a z ich lupeňov pripravujeme 100% prírodné prípravky – nechtíkovú masť a nechtíkovú tinktúru.
Nechtíková tinktúra je určená na čistenie rán a podporu hojenia. Odporúčame ju použiť na otvorené rany na vyčistenie a ako obklad. Je vhodná aj na pravidelné ošetrovanie hnisavých a ťažko sa hojacich rán. Tiež je vynikajúca aj na sliznice ústnej dutiny, najmä pri hnisavých zápaloch. Naši klienti ju radi používajú pri zápaloch hrdla a pri hnisavej angíne. Obsahuje extrakt z kvetu nechtíka, vybrané bunkové soli (Kali phos, Ferr phos, Nat mur, Calc fluor, Silicea), alkohol, Calendula D3 a krízovú esenciu podľa Dr. Bacha.
Nechtíkovú masť odporúčame na doliečenie a ošetrenie povrchových poranení pokožky. Masť je vhodná aj na ošetrenie zapálenej, popálenej, odretej a popraskanej pokožky a tiež na upokojenie alergického začervenania a pri povrchovom splálení od slnka. Urýchľuje hojenie a zbavuje bolestivosti.
nechtik

PRÍRODNÝ REPELENT

Príroda je nám nápomocná aj pri odpudzovaní rôznych druhov hmyzu – komárov, kliešťov, múch a ďalších. Nebezpečné repelentné látky sme nahradili zmesou prírodných éterických olejov – levandule, citronely, geránia, mäty, rozmarínu, klinčeka a eukalyptu, vďaka čomu je prírodný repelent vhodný aj pre detičky. Môžete ho aplikovať aj každú hodinu. Nielen že dobre funguje, ale aj krásne vonia.

BYLINNÁ ZMES PRE DÝCHACIE CESTY

Bylinná zmes pre dýchacie cesty obsahuje prírodné antibiotiká účinné pri  zápaloch dýchacích ciest. Obsahuje výťažky antibioticky najúčinnejších a zároveň ochladzujúcich bylín, ktoré prednostne účinkujú na slizniciach horných a dolných dýchacích ciest.
Rozmarín a tymián sú antioxidanty, pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením. Podporujú imunitný systém. Tymián obsahuje zložky, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti. Eukalyptus pôsobí upokojujúco pri podráždení dýchacieho systému, prispieva k jeho normálnej funkcii a potláča množenie patogénnych mikroorganizmov.
Silice sú nariedené v mandľovom oleji tak, aby bolo dávkovanie pohodlné a bezpečné aj pre deti od 3 rokov. Zmes nemá nežiadúci vplyv na črevnú mikroflóru.
E-shop
Pozrite si kompletnú ponuku
nášho e-shopu
Máte otázky?
Kontaktujte nás
Poradenstvo a distribúcia
icon-phone

0904 949 376
Po – Pia: 9:00 – 18:00

icon-mail

info@virtusia.sk

Objednávky a fakturácia
icon-phone

0917 354 447

icon-mail

info@biomineral.sk

Biomineral s.r.o.

Riazanská 59, 831 03 Bratislava
IČO: 46206949
IČ DPH: SK2023282690
IBAN: SK69 1100 0000 0029 4406 8869