Bachove kvetové esencie

„Zdravie závisí od toho, či sme v harmónii s vlastnou dušou.“
Dr. Edward Bach

Čo je Bachova terapia
Je to jednoduchý a prirodzený spôsob starostlivosti o seba prostredníctvom vybraných divo rastúcich rastlín, spracovaných špeciálnym spôsobom, tzv. slnečnou metódou. Bachova terapia nevyužíva obsahové látky rastliny, ale esenciálnu informáciu, ktorá sa nachádza v kvete rastliny. Esencie podporujú zdravie na nehmotnej – psychickej rovine.
Boli objavené v prvej polovici 20. storočia lekárom Edwardom Bachom. Najskôr sa rozšírili do londýnskych lekárni a potom do celého sveta. Dr. Bach priradil vybrané kvety k ľudským emóciám. Urobil tak na základe dlhodobého pozorovania vlastností rastlín a na základe teórie signatúr. Bez ohľadu na fyzické príznaky pacienta, Bachove kvetové esencie majú vplyv na psychickú nerovnováhu. Tú sa snažil rozdeliť do skupín, napríklad strach, nízka sebadôvera, netrpezlivosť a pod.
Bachova terapia rozlišuje 38 rôznych stavov mysle a teda aj 38 esencií divo rastúcich kvetov. Cieľom užívania esencií je podporiť celkové zdravie vrátane fyzických ťažkostí prostredníctvom vplyvu na nehmotnú, psychickú rovinu človeka či zvieraťa.

Kto bol Dr. Bach

Dr. Edward Bach patrí k dôležitým osobnostiam, ktoré priniesli nový pohľad na zdravie. Ako lekár dokázal skĺbiť poznatky klasickej, alopatickej medicíny s medicínou homeopatickou. Vždy sa hlboko zaujímal o pacienta, jeho potreby a jeho individualitu. Bol presvedčený, že existuje prirodzenejší a šetrnejší spôsob v liečbe, než aký medicína do tej doby používala.
Svoje výskumy rozvíjal vo vlastnom laboratóriu, neskôr v Londýnskej homeopatickej nemocnici. V tom čase sa dostal do kontaktu s dielom Samuela Hahnemanna, zakladateľa homeopatie, ktoré sa mu stalo osudným. Princíp „Ošetruj pacienta a nie chorobu“ sa stal hlavnou ideou jeho, dnes už tak známej a rozšírenej terapie. Snažil sa o rozšírenie svojich objavov medzi ľudí a o dostupnosť kdekoľvek na svete.
Princíp Bachovej kvetovej terapie
Kvetové esencie Dr. Bacha pomáhajú transformovať negatívne stavy mysle a emócie na pozitívne. Tým prispievajú k celkovému zdraviu.
Vyrábajú sa z materskej tinktúry. Na jej prípravu sa používa slnečná metóda.

Slnečná metóda spočíva v tom, že sa naplnení sklenená misa čistou pramenitou vodou, ktorej hladina sa pokryje čerstvo nazberanými kvetmi danej rastliny a následne sa vystaví slnečnému svetlu na tri až štyri hodiny. Kvety sa zberajú ráno v krásny slnečný deň, keď nie sú na oblohe žiadne mraky. Táto metóda sa používa na kvety, ktoré rastú počas neskorej jari a v lete, keď je slnko najsilnejšie.

Stiahnite si leták

Zistite viac o účinkoch a použití Bachových kvetových esencií vďaka letáku Sprievodca do vrecka

38 kvetových esencií

Systém Dr. Bacha tvorí 38 kvetových esencií. Na základe pozorovania a skúseností priradil každej jednej kvetovej esencii určitý negatívny psychický stav, ktorý dokáže takáto esencia zharmonizovať a premeniť ho na pozitívny. Na základe ich účinku ich rozdelil do siedmich hlavných skupín.
1

Strach

Mimulus (Čarodejka škvrnitá)
Red Chestnut (Pagaštan pleťový)
Cherry plum (Slivka čerešňoplodá)
Aspen (Topoľ osikový)
Rock Rose (Devätorník peniažkový)

2

Precitlivelosť na svoje okolie

Holly (Cezmína ostrolistá)
Centaury (Zemežlč menšia)
Agrimony (Repík lekársky)
Walnut Orech kráľovský)

3

Neistota

Hornbeam (Hrab obyčajný)
Gorse (Útesovec európsky)
Gentian (Horček horký)
Scleranthus (Sklerant ročný)
Wild Oat (Stoklas konáristý)
Cerato (Rohoblizník)

4

Prehnaná starostlivosť o druhých

Vine (Vinič hroznorodý)
Vervain (Železník lekársky)
Beech (Buk lesný)
Chicory (Čakanka obyčajná)
Rock Water (Voda skalná)

5

Strata nádeje, zúfalstvo

Larch (Smrekovec opadavý)
Oak (Dub mohutný)
Crab Apple (Jabloň planá)
Star of Betlehem (Bledavka okolíkatá)
Willow (Vŕba biela)
Elm (Brest štíhly)
Pine (Borovica lesná)
Sweet Chestnut (Gaštan jedlý)

6

Nezáujem o súčasné dianie okolo seba

Olive (Oliva európska)
White Chestnut (Pagaštan konský)
Wild Rose (Ruža šípová)
Honeysuckle (Zemolez kozí)
Chestnut Bud (Puk Pagaštanu konského)
Clematis (Plamienok plotný)
Mustard (Horčica roľná)

7

Osamelosť

Heather (Vres obyčajný)
Impatiens (Netýkavka žliazkatá)
Water Violet (Perutník močiarny)

Bachove kvapky v našej lekárni

Bachova terapia je výnimočná práve vďaka jej individuálnemu prístupu. Každý človek si v nej môže byť pri výbere sám sebe terapeutom, pretože kto iný by vedel lepšie, čo prežívame vo svojom vnútri, než my sami. Dr. Bach zostavil systém a popisy esencií tak, aby si klient vedel vybrať potrebnú esenciu alebo ich zmes sám (maximálne 5 esencií). Ak sa neviete rozhodnúť, radi vám poradíme. Na počkanie vám namiešame zmes kvetových esencií. Bachova terapia nemá nežiaduce účinky a úspešne sa používa aj u detí, zvierat a pri rastlinách. V našej lekárni ponúkame Bachove kvetové esencie anglického výrobcu Healing Herbs, používajúceho originálne postupy Dr. Bacha.

Z našej praxe odporúčame

Kombinácia piatich kvetov – Rock Rose, Clematis, Cherry plum, Impatiens a Star of Betlehem – takzvaná krízová esencia, je overenou zmesou, ktorú určite odporúčame mať stále pri sebe. Je prvou pomocou pri náhlych stavoch ako šok, akútna bolesť, pocit na odpadnutie, pocit paniky… Je dostupná v kvapkovej, sprejovej a granulovej liekovej forme na vnútorné užitie a taktiež ako krém pre lokálnu prvú pomoc.

Kompletná ponuka produktov Bachových esencií v Lekárni Vicky Wall v Bratislave a v e-shope lekárne
Máte otázky?
Kontaktujte nás
Poradenstvo
icon-phone

02 44 63 10 87
Po – Pia: 9:00 – 18:00

Objednávky
icon-phone

0907 806 804

Lekáreň Vicky Wall

Red Angel s.r.o.
Riazanská 59, 831 03 Bratislava
IČO: 47 321 211
IČ DPH: SK2023821690
IBAN: SK53 0200 0000 0031 9052 4254