Virtuozita zdravia

Ako sa pripraviť na chladné obdobie

Letné dni končia. Prichádza jeseň a s ňou aj chladné a vlhké počasie s neustálymi zmenami teplôt. To so sebou často prináša aj rôzne ochorenia.

Ochorenia nespôsobujú samotné vírusy a baktérie, ale stav organizmu, ktorý je pre patogény otvorený. Preto sa treba udržiavať v zdraví zdravou stravou, pohybom, neprepracovať sa, posilňovať imunitu a celkovú kondíciu.

Čo vám môžeme ponúknuť

Ferr phos posilňuje imunitu pred infekciami a podporuje organizmus pri zápale slizníc a horúčke od prvých príznakov nachladnutia. Dávkovanie: preventívne rozpustiť v ústach 3-4 x denne jednu pastilku. Pri zápale spočiatku aj každú pol hodinu jednu pastilku.

Bylinná zmes pre dýchacie cesty je prírodným antibiotikom a antivirotikom a pri zápaloch dýchacích ciest veľmi dobre dopĺňa účinky Ferr phos, ktoré síce je v Schüsslerovej biochémii prostriedkom proti zápalu, ale nie je antibiotikom ani antivirotikom. Zmes je šetrnejšia k črevnej flóre. Pomocou tohoto prípravku môžete včas zabrániť potrebe užívať antibiotické lieky od lekára. Pri vážnych zápaloch trvajúcich viac ako 4-5 dní, treba kontrolovať aj CRP. Bylinná zmes obsahuje koncentrované výťažky osvedčených antibioticky účinných a zároveň ochladzujúcich bylín – eukalyptu a dúšky tymianovej, ktoré účinkujú prednostne na slizniciach horných a dolných dýchacích ciest. Posilňuje imunitu, upokojuje zapálené dýchacie cesty a prispieva k zničeniu patogénnych organizmov. Zmes je vhodná aj pre deti od 3 rokov. Dávkovanie je podľa veku a je uvedené na na obale. Pre dospelých odporúčame 3x denne 1-2 čajové lyžičky. 100% prírodný produkt bez akýchkoľvek chemických aditív.

Nechtíková tinktúra s minerálnymi soľami v spreji – vyrobili sme ju najmä na poranenia a odreniny na koži. Zistili sme však, že je vynikajúcim prostriedkom na zapálenú sliznicu hrdla a ústnej dutiny. Nechtík má protizápalový, antimikrobiálny a antimykotický účinok. Podporuje tvorbu nového tkaniva a zacelenie rany (granulačný účinok). Urýchľuje hojenie a zbavuje bolestivosti. Nechtík je vynikajúca bylina aj na hnisavé zápaly. Tinktúra nechtíka je zriedená zmesou minerálnych solí (Kali phos, Ferr phos, Nat mur, Calc fluor a Silicea), Bachovej krízovej esencie a samotným roztokom nechtíkovej tinktúry v potencii D3 (Calendula D3). Preto menej štípe, čo vítajú rodičia menších detí. 100% prírodný produkt bez akýchkoľvek chemických aditív.

Kali mur posilňuje sliznice horných a dolných dýchacích ciest pri zápale s tvorbou hustého bieleho a lepivého hlienu, bielom povlaku na jazyku a neschopnosti vykašľať lepivý hlien. Posilňuje tkanivá pri angíne s bielym povlakom na jazyku (vhodné kombinovať s nechtíkovým sprejom, ktorý potláča patogénne mikroorganizmy). Dávkovanie: akútne každé 2 hodiny 1 pastilku, teda minimálne 8 pastiliek počas celého dňa. Počas liečby takéhoto hlienu je potrebné úplne vylúčiť mliečne výrobky zo stravy.

Nat sulph je v systéme bunkových solí základným prostriedkom na virózy. Hlien nie je lepivý, ale vodnatý a sprevádzaný silným opuchom slizníc. Nat sulph pomáha detoxikovať sliznice a celý organizmus pri silnom opuchu  mandlí  bez bieleho povlaku  na jazyku (Kali mur). Táto soľ pomáha vylúčiť toxín z tela von. Iné príznaky pre správne nasadenie Nat sulph sú celková schvátenosť a dolámanosť. Vtedy je dobré hladovanie alebo len veľmi málo ľahkého jedla, zeleninové a ovocné šťavy a veľa vody a potopudných čajov na podporu detoxikácie.

Zincum – zinok je osvedčený prostriedok pri infekciách  dýchacích ciest. Posilňuje imunitu v boji proti vírusom a podporou bunkového delenia regeneruje sliznice. Pretože je jedným z významných antioxidantov, má protizápalový účinok a to najmä na virózy so suchými sliznicami. Dávkovanie: každé 2 hodiny rozpustite v ústach 1 pastilku.